Halı Yıkama

Halılarınız Nasıl Yıkanır?

Halının Yıkama Aşaması
Halının yıkama makinesi

Halılarınızda ki kir bulunduğu yeri sever. Gözle görülmeyen ve hatta temizşin sandığınız halılardaki tozlar halının iç liflerine kadar inmiştir. Üstelik orda kendilerine ait bir alan oluşturmuşlardır. Halı ayakkabılarınızdan, çay ve benzeri sıvı dökülmelerinden veya evcil haynanlardan çok fazla etkilenmektedir. Ancak halılar ayaklarınızın altına öyle bir sıcaklık ve rahatlık katar ki onları sürekli temiz tutmak için çaba gösteririz. Bu nedenle evinizin ihtyaçlarını göz önünde bulunduran bir Halı yıkama şirketiyiz.

Aqua Burgaz Halı yıkama fabrikası halılarınızı temizlemek, onlara taze ve sağlılık bir his vermek için sabırsızlanıyor. Evi halı yıkama hizmeti planlıyorsanız bize hemen sitemizdeki iletişim kanallarından hızlıca ulaşabilirsiniz.

En temel halı yıkama aşamaları nelerdir?

Bu pragrafta sizlere halı yıkamacı fabrikasının temel aşamalarını paylaşacağız ve halıyı daha uzun süre temiz tutacak birkaç ipucu ve püf noktası sunacağız. Dilerseniz hemen aşamalarımıza geçelim.

Doğru Toz Alma, Yıkama, Sıkma, Durulama, Kurutma, Hav Alma ve Paketleme nasıl yapılmalıdır?

Diğer bir deyişle Aqua Burgaz halı yıkama fabrikası bu aşamaları nasıl gerçekleştirmektedir.Dilerseniz hemen ilk aşamımızı paylaşalım.

1.AŞAMA :

Halı Yıkamada Toz Alma İşlemi

Halının toz alma
Halının Toz Alma

Önceklikle Aqua Burgaz halı yıkamacısı halılarınızı daha sağlıklı birşekilde yıkayabilmek için teknolojik ürünlerinden destek almaktadır. Fabrikamıza gelen her halı öncelikli olarak Halı Toz alma makinesinden geçmektedir. Bu aşamanın amacı yıkama makinemize girmeden maksimum derece ön temizliğe ulaşmaktır. En önemlisi bu aşama yapılmazsa sağlıklı bir sonuç alınamayacaktır. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi Halı üzerinde gözle görünmeyen kir ve tozlar yıkama aşamasında dahada yapışacak ve belli bir süre sonra kusma yapıp halı üzerine çıkacaktır.

Piyasada pek çok firma ucuz yıkama yaptığı için bu teknolojik makineleri kullanmamaktadır. Diğer bir deyişle eksik aşamalı işlem yapmaktadırlar. Bundan sonra (toz alma işlemi tamamlanması) halılarınız bir sonraki aşamaya geçirilmektedir.

2.AŞAMA :

Halı yıkama aşaması
halı yıkama aşaması

Halı yıkamacılarda "yıkama" hangi şekilde yapılamaktadır?

Bu paragrafta halılarınızın nasıl yıkandığı hakkında bilgi vereceğiz. Benzer şekilde ilk aşamadan geçen ürünler bol su ve özel temizleyici dolu havuzlarda iyice ıslatılır. Bundan sonra tam otomatik bilgisayalı yıkama makinesi bant sistemiyle yürütülür. Özel hassas fırçalara sahip yıkama makinesinden geçen halılar tertemiz bir şekilde sonraki aşamaya yürütülür.

3.AŞAMA :

Halının durulama sıkma
Halının durulama sıkma makinesi

Halılarda Duruluma işlemi gerçekştirilmesi

3.Aşama olan bu bölümde yıkamadan halılar üzerinde uygulanır. Diğer bir deyişle ürünlere su tutulmasıyla üzerinde ki tüm deterjan ve benzeri ürünlerden arındırılması yapılır. Durulama makinesinden başarılı şekilde çıkan ürünleriniz bir sonraki kurutma aşmasına gönderilmektedir.

4.AŞAMA :

Halı Kurutma Odası
Halının kurultulma aşaması

Halı Kurutma işlemi nasıl yapılmalı?

En önemlisi bu aşamaya gelen halılarınız yanlış methodlardan uzak ve güvenli şekilde kurtulmasıdır. Bir çok firma kurutma işlemini açık havada, korunaksız direk güneş ışığına maruz bırakmaktadır. Bu nedenle, korunaksız ortamlarda kalan halılarınız güneş ışınlarını sebebiyle renk değişiliğine neden olmaktadır. Dahası havada bulunan tozların tekrardan henüz kurumamış olan halılarınızın üzerine nufus etmektedir. Bu nedenle tam temizlik sağlanamamaktadır.

Peki fabrikamızda yıkanan halılarınız bu tür etkenlerden yaz ve kış uzak kalmaktadır. Özel olarak fabrikamızda tasarlanan kurutma odalarında sürekli kontrol altında işlem sağlanmaktadır.

5.AŞAMA :

Halı kalite kontrol
hali kalite kontrol aşaması

Kalite Kontrol ve Halı Hav alma neden önemlidir?

Sonuç olarak, her başlanğıcın bir sonu olduğu gibi halı yıkama işlemininde bir sonu vardır. En önemlisi bu aşmada yapılan kalite kontroldür. Halılarınız kuruduktan sonra üzerinde oluşan tüy parçacıklarından temizlendirlir. Ek olarak uzman kalite kontrol ekibimiz tarafında son kontrol sağlanır. Eğer ki, halınız üzerinden çıkmayan yada içimize sinmeyen bir durum varsa 2.kez özel yıkama aşamasına alınır.

6.AŞAMA :

Halı paketleme ve Servis
Halının paketlenmesi ve servisi

Halı Paketleme ve Ücretsiz Servis Hizmeti Nedir?

Daha sonra, halılarınız özel olarak paketlenmektedir. Paketlen halılar size ulaşana kadar temiz kalması sağlanır. Benzer şekilde teslimat ekibimiz tarafından size güvenli ve ücretsiz şekilde ulaştırlır.

WhatsApp
Hemen Ara